Chceš se spřátelit? Klikni ZDE

Červenec 2014

Rovnoprávnost pro každého člověka

9. července 2014 v 0:49 | Andrejss |  Téma týdne
"Coming out". Je to asi ostuda, ale s tímto názvem se setkávám poprvé. Nejlépe pochopitelný význam jsem našla při hledání inspirace ve článcích, které blogeři a blogerky umístili na jejich webové stránky.
Tento článek chci pojat trochu jinak.
____________________________________________________

Homosexualita.

Ve třetím ročníku Střední školy jsme měli za úkol zjistit informace na vybrané téma prostřednictvím dotazníku. Jedna ze spolužaček si vybrala homosexualitu a pohled společnosti na ni.
Ještě než spustila prezentaci, uchvátila nás svou otázkou, kterou nikdo nečekal. Otázka zněla: ,,Jaký máte názor na homosexualitu?" Jelikož jsem chodila na Střední školu, kde je humanitární a zároveň administrativní obor, odpovědi na otázku mě nijak nepřekvapily. Celá třída se shodla, že homosexualita je něco, s čím se nedá bojovat. Je to část tvého já, které se projeví ať už chceš či nechceš, ale nemoc to není.
Následovala prezentace, která byla zaměřena spíše na názory žen (cca 70). Dotazů tam bylo hromady, já ovšem napíšu jen ty, které mě nejvíce zaujaly.

Většině homosexuálové nevadí. Berou homosexualitu jako normální věc za kterou jedinec nemůže.

Kdyby se jednalo o vlastní dítě, většina by se stím nesmířila.
Kdyby viděly na ulici muže s mužem, kteří si vyměňují své polibky - polovina dotazovaných žen by odvrátily zrak a přišlo by jim to nechutné.
Kdyby však viděly na ulici ženu se ženou, kteří si též vyměňují své polibky - většině žen by to nevadilo.

Je zajímavé, že se dotazovaným spíše zamlouvají lesbické páry než páry gayů.

____________________________________________________

Říkám si, čím to, že stále, i po tolika letech (1962), kdy byla homosexualita v České republice zákonem vyhlášena jako legální, se stále odsuzuje? Neříká se náhodou: ,,nesuď knihu podle obalu"?
Stále nechápu proč registrovaní partneři nemohou adoptovat dítě. Často slíchám, jak žena opustila své dítě a umístila ho do baby-boxu, v České republice je mnoho sirotků. Myslím, že když je povinná tří měsíční předadopční péče, mají úřady dost času na zjištění podmínek a rozhodnutí o výroku, zda dítě umístí do rodiny či ne. Proč by i tito lidé nemohli mít stejné podmínky jako ostatní? Každý mluví o rovnoprávnosti, o ukončení diskriminace. Proč ale stále děláme to, za co běžně bojujeme pro sebe?

Pevně doufám a věřím, že homosexualita bude jednou zcela normální a nebude se jen mluvit o rovnoprávnosti žen a mužů, ale rovnoprávnosti jako takové z pohledu každého člověka, který žije na této planetě.

Děkuji