Chceš se spřátelit? Klikni ZDE

Březen 2011

Vegetariánství

8. března 2011 v 12:47 | Ajíík
Vegetariánství.

Ve třídě máme jednu holčinu, která je také vegetariánka. Já rozhodně nejsem, nedovedla bych si představit život bez masa. Samozřejmně, že vegetariáni nejedí maso, ale poté jim chybí bílkoviny, které si musejí nahrazovat jinou stravou.

Když se řekne vegetariánství představíme si pod tím člověka, který má odpor k masu. Ale vegetariáni nemusejí jíst jen maso, ale i různé produkty živočišného původu. Což jsou např. mléčmé výrobky, vejce, med a pod.
Někteří vegetariáni odmítají také potraviny, které sice nemusí obsahovat živočišné produkty, ale při jejichž výrobě byly živočišné produkty použity (například některé druhy alkoholických nápojů, které byly čistěny vyzím klihem nebo rozdrcenými schránkami korýšů; cukr (cukrová třtina apod.). Někteří vegetariáni si kupují tzv. bio potraviny.
Často odmítají i některé typy oblečení (kůži, kožešiny, hedvábí, vlnu atd.)

Příjde mi to jako zdravý styl života. Lidi nekouřej, bojují proti týrání zvířat atd..
Na druhou stranu, je to trošku i nebezpečné. Když si člověk řekne, budu vegetarián, nic o tom neví, nejí maso. Potom příjde na kontrolu k doktorce a může mu chybět hodně bílkovin atd..

Před tou holčinou se trošku citím divně, když jsme na obědě a kuchařky jí dají jídlo bez masa a všude okolo ní jedí lidi, kteří maso milují. Já bych asi jako vegetariánka nepřežila ani týden. Nemám ráda zeleninu, teda nemyslím tím mrkev, zelí, pariky, okurky atd.. Ale spíš fazole, brokolice, uvařenou zeleninu, co je třeba v polívce atd..
Samozřejmě, každý člověk nejí úplně všechno, taky má něco, co mu zrovna moc nechutí. :)